parandeha
21 اسفند 1401 - 11:30

جنگ ترکیبی بی سابقه دشمن در سال ۱۴۰۱/فضای امن خراسان جنوبی

بیرجند-معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال ۱۴۰۱ شاهد جنگ ترکیبی بی سابقه علیه ملت ایران بودیم که با هوشیاری مردم و نیروهای اطلاعاتی خنثی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمدرضا طالبی صبح یکشنبه در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ دشمن از همه ظرفیت‌های خود برای جنگ ترکیبی علیه ایران و انقلاب اسلامی استفاده کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: برای خنثی سازی این توطئه‌های معاندان و دشمنان طبق گفته مقام معظم رهبری جهاد تبیین یک واجب قطعی و فوری است.

طالبی با تأکید بر اینکه در راستای جهاد تبیین و امید بخشی به مردم، در دهه فجر خدمات نظام و دولت سیزدهم را مطرح کردیم ادامه داد: رویکرد برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی دهه فجر مردمی بود و دستگاه‌های اجرایی اقدامات پشتیبانی را داشتند.

وی با تقدیر از رسانه‌ها در پوشش برنامه‌های دهه فجر گفت: همچنین در هفته فرهنگی خراسان جنوبی و ایام عید نیمه شعبان و دهه مهدویت برنامه‌های متنوع بومی را اجرا کردیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به فضاسازی شهری خوب در عید نیمه شعبان بیان کرد: حضور مردم خراسان جنوبی در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری نیز نسبت به جمعیت سال‌های اخیر بی سابقه بود.

طالبی ادامه داد: برگزاری جشنواره شاد دفاع مقدس دانش آموزی با حضور جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس و چهار هزار دانش‌آموز مرکز استان از جمله برنامه‌های فرهنگی تأثیرگذار در زمستان سال جاری بود که در قالب برنامه‌های شاد فرزندان ما با دفاع مقدس آشنا شدند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در برنامه‌های دهه فجر و جشن‌های نیمه شعبان خراسان جنوبی با تلاش شبانه روزی نیروهای اطلاعاتی هیچ مسئله امنیتی نداشتیم.

معاون استاندار خراسان جنوبی افزود: برای چهارشنبه آخر سال احتمال اقدامات ضدامنیتی دشمن وجود دارد و از این جهت همه ما باید هوشیاری لازم داشته باشیم.

وی با اشاره به اجتماع هراسی و اختلال در روند آموزشی که برخی استان‌ها شاهد آن بودیم، گفت: در خراسان جنوبی در این زمینه کمیته امنیتی تشکیل شده و به متولیان امر راهنمایی‌های لازم برای مقابله با این اقدامات احتمالی داده شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087982