parandeha
26 اسفند 1401 - 17:12

امام جمعه خرم‌آباد: عقب‌ماندگی‌های شهر با انتخاب شهرداری دلسوز برطرف شود

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: مردم انتظار دارند عقب‌ماندگی‌های شهر خرم‌آباد با انتخاب شهرداری دانا، دلسوز، باتجربه و موفق برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، حجت‌الاسلام‌ سیداحمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه این شهر ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی با بیان اینکه گناه سم کشنده و در مقابل عمل صالح نجات‌بخش است، اظهار داشت: برترین اعمال در ماه مبارک رمضان ترک گناه است.

وی با بیان اینکه گناه اعمال خیر و صالح انسان را از بین می‌برد، افزود: در حدیثی از امام رضا(ع) بر دعا، تلاوت قرآن، توبه و استغفار تأکید شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به تقارن نوروز و ماه مبارک رمضان عنوان کرد: تقارن دو بهار طبیعت و بهار دل‌ها شکوفایی حیات طبیعت و حیات حقیقی انسان است؛ باید از خدا بخواهیم که حال ما را به بهترین حال تبدیل کند هرچند بهترین حال برای ما ظهور منجی عالم بشریت است.

وی با اشاره به اینکه ستاد شئون اسلامی در ماه رمضان تشکیل ‌شده است، بیان کرد: عملیاتی‌شدن مصوبات این ستاد در ماه مبارک رمضان ضروری است.

شاهرخی گفت: پایه و اساس یک جامعه سالم خانواده است و خانواده سالم سبب تشکیل اجتماع سالم می‌شود، بنابراین هر سیاستی که بخواهد اساس خانواده را تضعیف کند، مخالف با بشریت، ادیان و دین اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: عمل به احکام شرعی و رعایت حجاب و عفاف سبب تحکیم خانواده و جامعه می‌شود و یکی از ارزش‌های اساسی جامعه محسوب است.

شاهرخی همچنین با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به چین و توافق با عربستان، اظهار داشت: این توافق بیشترین خسارت را به ‌نظام سلطه، رژیم اشغالگر قدس، آمریکا، تبهکاران، تجزیه‌طلبان و منافقان وارد کرد.

وی با بیان اینکه نقشه دشمنان با درایت مقام معظم رهبری و حضور مردم در راهپیمایی باشکوه و گسترده 22 بهمن‌ماه محکوم‌به شکست شد، افزود: مخالفان جمهوری اسلامی هیچ‌گاه از ضربه زدن به کشور کوتاه نخواهند آمد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به برخی خواص داخلی، عنوان کرد: این خواص با نظام سلطه و افرادی که بر سر سفر انقلاب نشسته و نام، نان و شهرتی به‌دست آورده بودند با دشمن همراه شدند، اما دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و قضایی مراقبت‌های لازم را به عمل آوردند.

وی همچنین ضمن قدردانی از فرمان عفو مقام معظم رهبری، بیان کرد: باید مراقب باشیم که دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی نتوانند به نظام اسلامی ضربه بزنند.

شاهرخی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به بازار شب عید بر لزوم توجه جهاد کشاورزی و تعزیرات بر مدیریت بازار در آستانه سال نو، گفت: تولیدکنندگان و فروشندگان بدانند گران‌فروشی عملی ظالمانه بوده و در چند جای قرآن، گران‌فروشی مذمت و سرزنش شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه کالاهای اساسی موردنیاز مردم توسط ستاد تنظیم بازار فراهم‌شده اما مردم باید به‌اندازه نیاز اقدام به خرید کنند، ابراز کرد: توزیع‌کنندگان کالاها باید با برنامه‌ریزی در نحوه عرضه از تشکیل صفوف طولانی مردم جلوگیری کنند.

شاهرخی با اشاره به اینکه مردم انتظار دارند عقب‌ماندگی‌های شهر خرم‌آباد با انتخاب شهرداری دانا، دلسوز، باتجربه و موفق برطرف شود، اظهار داشت: تأخیر در انتخاب شهردار عواقب خوبی به‌دنبال ندارد.

وی افزود: برخی امور مربوط به اختیارات شهردار است و به‌دلیل وجود سرپرست شهرداری خرم‌آباد در این سمت با مشکلاتی همراه شده است که تعلل بیش از این جایز نیست.

انتهای پیام/ 641/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097903